Macskacsapda 1000mm, gyorsítórugós
Macskacsapda 1000x250x225mm méretben, erős acélrácsból.
Professzionális, 2 ajtós gyorsítórugós (!) élvefogó csapda macska befogására. A leggyorsabban záródó élvefogó macskacsapda: a rugók az ajtókat villámgyorsan zárják és rögzítik.
-
Legfőbb jellemzői:
- könnyen kezelhető ládacsapda
- rendkívül erős, ponthegesztett acélrácsból készült
- tartós kivitel, minden alkatrésze fém
- nem kell összeszerelni, azonnal használatra kész
- villámgyors ajtózárási mechanika
- mérete (1000x250x225mm) miatt használható nyest, görény befogására is
A macskacsapda működése:
A csapda közepén egy ún. csalitálca található. A fogás úgy történik, hogy a macska a tálcán elhelyezett csalétket megmozdítva vagy a tálcára lépve elbillenti a tálcát és a csapda ajtajai bezáródnak.
A csalétket többféleképpen is el lehet helyezni:
- a csalitálcán lévő horgokra tűzve : célszerű a csalétket stabilan rögzíteni, hogy a nyest ne tudja egykönnyen leszabadítani a horogról, elcsenni a csapdából.
- a csalitálca fölé belógatva : a csalétket egyszerűen drótdarabra téve és a csapda rácsozatára akasztva. Ez esetben az a cél, hogy a nyest mindenképpen, akár többször is rálépjen, súlyával ránehezedjen a csalitálcára, így hozva működésbe a csapdát
- az egyik ajtót zárva tartva a csapda belsejébe téve : eredményes lehet, ha egyszerűen, az egyik, zárt ajtó tövébe kibontott macskakonzervet helyezünk és csak a másik ajtót kinyitva használjuk a csapdát. Ez esetben a macskának végig kell mennie a csapdában a csalétekig, így a csalitálcára lépve biztosan működésbe hozza az ajtózáró mechanikát.
Kevesen gondolnak rá, hogy a csapdának a fogás megtörténte után is feladata van: bent kell tartania a befogott macskát. Nincs bosszantóbb annál, mint amikor a befogott macska a csapda hibájából kiszökik a csapdából (ezt nevezik önszabadításnak). Fontos tehát, hogy a csapda ajtajának oly módon kell rögzülnie, hogy az belülről, a macska számára kinyithatatlan legyen.
A biztos fogás érdekében a gyorsítórugós macskacsapda ajtóinak zárása úgy történik, hogy az ajtókat egy-egy erős rugó csapja be nagy sebességgel közel függőleges helyzetig, emiatt az előreugró macska nem tud gyorsabb lenni, mint az ajtók zárási ideje. Másik előnye, hogy a záródott ajtókat a rugók a helyükön is tartják, vagyis a befogott macska semmiképp sem tud kiszabadulni a csapdából.
A macskacsapda használata
A házimacskák a vadon élő állatokhoz képest viszonylag könnyen csapdába csalhatók: egy jó csalifalat használatával általában már az első kihelyezés alkalmával lehet fogásra számítani. A vadabb kóbor egyedek esetében célszerű a csapda kihelyezése előtt néhány napig étek kihelyezésével egy helyre szoktatni a macskákat, majd ugyanoda kihelyezni a csapdát.
A macskák általában éjszaka aktívabbak, keresik fel a territóriumuknak tartott területet (és jelölik meg vizelettel a kandúrok). Épp ezért érdemes a csapdát este kihelyezni és reggel azonnal ellenőrizni.
A befogott egyedek vérmérséklettől függően eltérően reagálnak: némelyik csendben tűri a fogságot, némelyik viszont folyamatosan szabadulni akar. Fogás esetén célszerű a csapdát egy használaton kívüli textilneművel (pl. lepedő) letakarni, a sötétben az állat sokkal nyugodtabban fog viselkedni. A letakart csapdában az állat gond nélkül elszállítható.
A csapdát rendszeresen, naponta többször ellenőrizni kell és a befogott egyedet mielőbb ki kell engedni a csapdából!
A macskacsapdához használható csalétkek
Általában elmondható, hogy az illatos-szagos húsfélék működnek a legjobban csalétekként. A macskakonzervek mellet gyakorlatilag bármilyen felvágottal illetve szalámifélével, virslivel, szalonnabőrrel stb. eredményesen csalizhatunk.
-
Modell S1000-2BRMéret 1000x250x225mm